![]() |
Tweet |
İsrail’in Gazze katliamlarına tepki göstermek için Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu’nun eylemlerinin ilki gerçekleştirildi. İzmit Cumhuriyet Bulvarı boyunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle bugün binlerce fotoğraf asıldı. Bu fotoğraflarla Gazze’deki katliama dair kamuoyu oluşturulması hedeflendi. Üç gün sürecek eylemlerin Türkiye’deki en kapsamlı eylem olacağı ifade edildi. Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu bileşenleri, Cumhuriyet Yolu’nda bir araya gelerek eylem planını anlattı. Platformdan Muhammet Hanefi Akbulut, yaptığı konuşmada, “Kocaeli’deki sivil toplum kuruluşları olarak Gazze’de yaşanan caniliğe daha yüksek ses çıkarmak için üç eylem planladık. Görüntüler bizim canımızı sıkıyor. İnsanlar bu görüntüleri görmek istemiyor olabilir. Bunu biz de yaşayabilirdik. Gazze’de günde 300-400 şehit oluyor. Bunların çoğu çocuk. İnsanların en zayıf anında yapılan katliama sessiz kalmıyoruz.